ساده‌ترین طرز استفاده از رزماری برای مو؛ تهیه اسپری رزماری خانگی

اگر ریزش مو دارید یا به دنبال رشد هر چه سریع تر موی خود و پرپشت شدن آن هستید هرگز استفاده از رزماری برای مو را فراموش نکنید! طبق چندین مطالعه علمی ثابت شده است که روغن رزماری می تواند رشد و تراکم مو را بهبود بخشد و از ریزش مو در صورت استفاده روی پوست سر جلوگیری کند. جوشانده آن نیز برای رشد مو مفید است و حاوی اسید کارنوزیک می باشد که آسیب بافتی را التیام می بخشد. همچنین سبب بهبود گردش سلولی پوست می شود. این به نوبه خود می تواند گردش خون را تقویت کند و به جلوگیری از ریزش مو یا تشویق به رشد مجدد مو کمک نماید. حال ممکن است بپرسید طرز استفاده از جوشانده رزماری برای مو چگونه است؟ برای یافتن پاسخ با رسانه نیروانا همراه شوید.

طرز استفاده از رزماری برای مو چگونه است؟

رزماری یک گیاه بومی مدیترانه است که قرن ها به دلیل خواص آشپزی و دارویی آن کشت می شود. روغن رزماری روغنی با رنگ روشن است که از برگ ها و گل های گیاه رزماری استخراج می شود. از طرفی جوشانده رزماری برای مو را می توان در منزل با جوشاندن شاخه های رزماری تازه در آب تهیه کرد. پس از خنک شدن آب، می توانید آن را با یک بطری اسپری روی پوست سر خود اسپری کنید یا موهای خود را زیر دوش آبکشی کنید.

در زیر با روش های طرز تهیه جوشانده رزماری برای موی سر آشنا می شوید:

تهیه جوشانده رزماری برای مو با اسپری کردن

یکی از بهترین راه های استفاده از رزماری، جوشاندن برگ های آن است. این کار به رشد موها کمک می کند و باعث نرم شدن و درخشندگی بیشتر موهایتان می شود. این جوشانده را به راحتی می توانید در منزل تهیه کنید و از آن استفاده نمایید. فراموش نکنید برای نتیجه گرفتن باید این کار را به طور مداوم ادامه دهید و توقع نداشته باشید در طی یک هفته معجزه ببینید. در ادامه با نحوه تهیه جوشانده رزماری خانگی برای رشد مو بیشتر آشنا خواهید شد.

طرز تهیه اسپری رزماری برای مو
طرز تهیه اسپری رزماری برای مو 

استفاده از روغن رزماری برای پوست سر

دو یا سه قطره روغن رزماری را با دو قاشق غذاخوری روغن جداگانه (مثل روغن زیتون، نارگیل یا جوجوبا) رقیق کنید. این روغن را مستقیما روی پوست سر خود بمالید. استفاده از روغن رزماری برای رشد مو را یک یا دو بار در هفته شروع کنید تا ببینید پوست سرتان چگونه واکنش نشان می دهد. سپس، اگر سوزش را تجربه نکردید، می توانید آن را به تدریج افزایش دهید.

نحوه استفاده از رزماری با اضافه کردن آن به شامپو

اگر موهای نازکی دارید، اضافه کردن روغن به طور مستقیم به موهایتان فقط وزن آن ها را کم می کند و نازک تر به نظر می رسد. در عوض یک راه حل خوب این است که چند قطره روغن رزماری را به شامپو یا نرم کننده مورد علاقه خود اضافه کنید. این به شما این امکان را می دهد که برخی از مزایای روغن رزماری برای رشد مو را بدون اینکه موهایتان چرب یا چرب به نظر برسد، تجربه کنید.

طرز تهیه اسپری رزماری برای مو به روش آسان

جوشانده رزماری خانگی به راحتی درست می شود. تنها کاری که باید انجام دهید این است که برگ‌های رزماری تازه را در آب بجوشانید. در پاسخ به اینکه رزماری چند دقیقه باید بجوشد؟ هم باید بگوییم 20 دقیقه زمان کفایت می کند. توجه داشته باشید قبل از استفاده بگذارید چند ساعت دم بکشد. سپس آب رزماری آماده شده را می توانید تا دو هفته در یخچال نگهداری کنید و به موهایتان اسپری نمایید. برای خرید رزماری می‌توانید به عطاری های محل سکونت خود مراجعه نمایید.

نحوه استفاده از اسپری رزماری برای مو خانگی

در زیر با راه های تهیه اسپری رزماری برای مو آشنا می شوید:

  1. از یک بطری اسپری برای استفاده از جوشانده رزماری برای رشد مو استفاده کنید.
  2. جوشانده رزماری را با شامپوی مورد علاقه خود مخلوط کنید.
  3. آب رزماری را به پوست سر خود بمالید. فراموش نکنید از آنجایی که جوشانده رزماری بسیار رقیق‌تر از روغن رزماری است، تأثیر آن می‌تواند شدت کمتری داشته باشد. با این حال افراد بسیار زیادی از جوشاندن برگ های آن نتیجه مفیدی گرفته اند.
طرز تهیه جوشانده رزماری برای رشد مو
طرز تهیه جوشانده رزماری برای رشد مو

جوشانده رزماری تا چند روز قابل استفاده است؟

اسپری جوشانده رزماری خانگی را می توانید حداکثر تا دو هفته در یخچال نگه داری کنید. با این حال به خاطر داشته باشید هر چه جوشانده تازه تر باشد تاثیر بیشتری خواهد داشت. پس آن را به مقدار کمتری تهیه کنید تا زودتر مصرف شود. مثلا برای تهیه یک اسپری رزماری در خانه می توانید یک مشت برگ رزماری یا سه شاخه آن را در آب بجوشانید. پس از گذشت بیست دقیقه زیر آن را خاموش کنید. این مقدار به شما یک اسپری متوسط خواهد داد که برای استفاده 2 بار در هفته برای موهای بلند کافی است.

نکات استفاده از رزماری برای رشد مو چیست؟

  1. اولین نکته در طرز تهیه اسپری رزماری برای مو این است که بیشتر آن را به پوست سر خود بمالید. چرا که فواید جوشانده رزماری برای مو برای پوست سر بیشتر اعمال می شود تا ساقه های مو!
  2. دومین نکته این است که به اندازه کافی زمان بدهید تا رزماری اثر کند! برای این کار باید اجازه دهید جوشانده رزماری 15 تا 20 دقیقه روی پوست سرتان بماند و سپس آن را بشویید. به خاطر داشته باشید که نتایج قابل مشاهده تنها پس از چند ماه استفاده ظاهر می شود. مدت زمان ماندن روغن رزماری بر پوست سر هم حداقل یک ساعت است.
  3. آخرین نکته که باید به آن توجه داشته باشید این است که قبل از استفاده، حتما آن را تست کنید. برای این کار کمی از آن را به بخشی از پوست سر خود بمالید و در صورت نداشتن حساسیت آن را ادامه دهید. استفاده از رزماری برای مو را یک بار در هفته شروع کنید و به تدریج به دو یا سه بار در هفته افزایش دهید. در صورت بروز تحریک یا حساسیت، استفاده از محصول را متوقف کرده یا مقدار آن را کاهش دهید.

نتیجه گیری

در نهایت فراموش نکنید که جوشانده رزماری یا روغن آن داروهای طبیعی هستند که قرن ها برای تقویت رشد مو و بهبود سلامت پوست سر مورد استفاده قرار گرفته اند. بنابراین اگر به دنبال راهی طبیعی برای تقویت رشد موهای خود هستید، استفاده از اسپری آن را به عنوان بخشی از روتین مراقبت از مو در بگیرید.

به اشتراک بگذارید
کریمی
کریمی
مقالات: 37