خبرهای جدید جام جهانی زنان 2023! زمان برگزاری تا محل بازی

در بخش خبرهای ورزشی نیروانا می‌خوانید: زمان برگزاری جام جهانی فوتبال زنان 2023 فرارسیده است! در حقیقت جام جهانی زنان T20 که آخرین بار در اوایل سال 2020 برگزار شد و جمعیت MCG با 86174 تماشاگر میزبان رکورددار بود، استرالیا در فینال با 85 دوش هند را شکست داد. این تنها چند روز قبل از تغییر چشمگیر جهان در مواجهه با همه‌گیری کووید 19 بود. در شرایطی که زندگی اکنون به حالت عادی بازگشته است، به دلیل نیاز به یک دوره بهتر، کریکت زنان گام های بزرگی را برداشته است. این مسابقه تاریخی که انتظار می رفت طرفداران زیادی داشته باشد، توسط 53 میلیون بیننده در خانه تماشا شد! از آن زمان تا کنون شاهد پدیدار آمدن ستارگان جهانی هستیم که به نظر می رسد نسل بعدی را نیز به سرعت دنبال می کند؛ اولین نسخه CPL زنان و تأسیس لیگ برتر زنان مدت کوتاهی پس از این مسابقات آغاز خواهد شد. برای اولین بار در یک رویداد جهانی ICC، یک هیئت داوران و داوران مسابقه تماما زن خواهند بود!

جام جهانی زنان 2023 در کجا برگزار می شود؟

مسابقات جام جهانی T20 زنان در آفریقای جنوبی برگزار خواهد شد که به تازگی افتتاحیه جام جهانی زیر 19 سال زنان زیر 19 سال را برگزار کرده است. (هند برنده شد) اکثر مسابقات، از جمله نیمه نهایی و فینال، در نیولندز، جواهر استادیوم این کشور در کیپ تاون با کوه تیبل به عنوان پس‌زمینه‌ای نفس‌گیر، برگزار می‌شود. مجموعه ای از بازی ها در پارک زیبای Boland در پارل، کمتر از یک ساعت رانندگی در شمال شرقی برگزار می شود، و پنج مسابقه در فاصله هفت روز در پارک سنت جورج در Gqeberha برگزار می شود.

چه کشورهایی در جام جهانی زنان 2023 بازی می کنند؟

10 تیم در این مسابقات شرکت خواهند کرد که به دو گروه تقسیم می شوند. گروه A شامل استرالیا، نیوزلند، آفریقای جنوبی، سریلانکا و بنگلادش است. در گروه B انگلیس، هند، پاکستان، هند غربی و ایرلند حضور خواهند داشت. هر تیم یک بار با چهار تیم دیگر گروه خود بازی می کند. دو تیم برتر هر گروه در 23 و 24 فوریه به مرحله نیمه نهایی راه می یابند. فینال برای 26 فوریه برنامه ریزی شده است و یک روز رزرو در 27 فوریه در دسترس است.

آفریقای جنوبی مستقیماً به عنوان میزبان راه یافت و هفت تیم برتر در رده‌بندی جهانی ICC تا 30 نوامبر 2021 به طور خودکار به آنها ملحق شدند. این امر باعث شد تا 37 کشور برای دو مکان باقی‌مانده از طریق یک سری مسابقات مقدماتی مبارزه کنند که بنگلادش و ایرلند پیروز شدند. . تایلند که در سال 2020 حضور داشت، این فرصت را از دست داد.

به اشتراک بگذارید
کریمی
کریمی
مقالات: 37