chatgpt چیست؟ نحوه استفاده از chat gpt رایگان

اگر به تولید محتوا، سئو، خبرهای روز تکنولوژی و فناوری و حتی هوش مصنوعی علاقه دارید، بی‌تردید این روزها نام chat gpt را بسیار شنیده‌اید. اما chatgpt چیست؟ چگونه باید با آن کار کرد؟ آیا استفاده از چت جی بی تی رایگان است؟ برای دریافت راهنمایی کامل در این زمینه با نیروانا همراه شوید.

Chatgpt چیست؟

چت جی بی تی به زبان ساده رباتی است که شما می‌توانید با آن صحبت کنید و از او بخواهید در مورد موضوع انتخابی شما اطلاعات دهد. حتی می‌توانید از او سوال و جواب کنید و اطلاعات مفیدی دریافت کنید.

OpenAI اخیراً یک ربات چت بر اساس مدل فناوری GPT-3.5 خود توسعه داده است. این مدل هوش مصنوعی مولد برای تولید متن با جریان طبیعی تر طراحی شده است و به شما احساس مکالمه با یک شخص واقعی را می دهد. هنگامی که یک پرسش را تایپ می کنید، باید پاسخی دریافت کنید که شامل چندین جمله یا پاراگراف باشد. این یک پیشرفت جدید در زمینه هوش مصنوعی تولید متن خودکار است، به دنبال موفقیت قبلی آن‌ها در ایجاد متن به تصویر با DALL-E.

راهنمای استفاده از chatgpt

استفاده از ChatGPT از OpenAI آسان است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که متن خود را تایپ و سپس اطلاعاتی درباره آن دریافت کنید. برای استفاده از ابزارهای OpenAI، به یک حساب کاربری نیاز دارید. اگر ندارید، به سادگی با حساب Google یا Microsoft خود ثبت نام کنید – به همین سادگی! برای ثبت نام در https://chat.openai.com/auth/login ، باید یک شماره تلفن وارد کنید. پس از آن، می توانید آدرس ایمیل خود را به صورت دستی یا از یکی از گزینه های موجود اضافه کنید. در نهایت یک شماره تایید برای شما ارسال می شود که برای تکمیل تنظیمات باید آن را در صفحه ثبت نام وارد کنید. اگر به دنبال استفاده رایگان از chatgpt هستید بخش بعدی این مطلب را از دست ندهید.

نحوه استفاده از چت جی پی تی در ایران

ابزار ChatGPT OpenAI طراحی شده است تا به هر سؤالی که تایپ می کنید – از سؤالات گرفته تا بیانیه ها – پاسخ های دقیق بدهد. در حالی که بهترین نتایج از وارد کردن یک عبارت به دست می آید، سوالات نیز پذیرفته می شوند. به عنوان مثال، اگر «توضیح دهید چگونه موتور احتراقی کار می کند» را تایپ کنید، نتیجه دقیق تری نسبت به این سوال خواهید داشت :«موتور احتراقی چگونه کار می کند.» همچنین می‌توانید جزئیات بیشتری دریافت کنید و تعداد پاراگراف خاصی را برای یک مقاله یا صفحه ویکی‌پدیا درخواست کنید.

اگرچه ChatGPT بی خطا نیست. اگر داده های کافی در دسترس نباشد، ممکن است شکاف ها را با اطلاعات نادرست پر کند. OpenAI خاطرنشان می کند که این نادر است و این ابزار همچنین در حال حاضر “دانش محدودی از رویدادهای جهان پس از سال 2021” دارد، زیرا بر روی داده های قبل از تاریخ آموزش داده شده است. این امکان وجود دارد که OpenAI فعال باشد، که این ابزار بتواند برای اطلاعات بیشتر به اینترنت مراجعه کند، اما در حال حاضر غیرفعال است.

برای اطمینان از دقت، می‌توانید به طور مداوم درخواست‌ها را وارد کنید تا زمانی که مرورگر خود را ببندید یا رشته را بازنشانی کنید تا درخواست‌های قبلی خود را پاک کنید. همچنین می توانید صفحه را در حالت دارک مود یا روشن مشاهده کنید.

استفاده رایگان از chatgpt در ایران

برای استفاده رایگان از chatgpt می‌توانید علاوه‌بر سایت chatgpt از سایت https://rytr.me هم استفاده کنید. برای استفاده از سایت رایتر باید ابتدا بر روی start ryting کلیک کنید و سپس اکانت خود را با ایمیل دلخواه بسازید. سپس کد تاییدی که به ایمیلتان ارسال شده است را وارد و تولید محتوا با هوش مصنوعی chatgpt را آغاز کنید! این سایت از زبان فارسی هم پشتیبانی می‌کند ولی محدودیت کلمه دارد و پس از اتمام آن باید اکانت پولی آن را تهیه کنید یا با ایمیل جدیدی ثبت نام کنید.

استفاده از chatgpt
استفاده از chatgpt

تولید محتوا با ChatGPT

ChatGPT را می توان برای بسیاری از وظایف مختلف استفاده کرد، به عنوان مثال:

  • نوشتن داستان و مقاله
  • تولید محتوا در تمامی موضوعات
  • امکان پرسش و دریافت پاسخ
  • تحلیل گفتار و متن
  • ترجمه
  • توضیح مسائل پیچیده
  • کد نویسی را یاد بگیرید
  • کد اشکال زدایی

جالب است بدانید تولید محتوا با chat gpt می‌تواند براساس لحن دلخواه شما باشد. مثلا تنظیمات را جوری انجام دهید که با لحن محاوره، رسمی یا حتی هیجان‌انگیز و… پاسخ دهید.

به اشتراک بگذارید
کریمی
کریمی
مقالات: 37