چگونه یک زن شاد باشیم؟ کشف راز زنان شاد و خانه دار در زندگی!

مشکلات و نارضایتی ها همیشه وجود دارند، اما با تمامی این شرایط چگونه باید یک زن شاد باشیم؟ چگونه همیشه پرانرژی باشیم و بتوانیم از لحظات خود بهترین استفاده را بکنیم؟ با نیروانا برای کشف راز زنان شاد و خانه دار همراه شوید!

چگونه یک زن شاد باشیم؟

در پاسخ به اینکه چطور یک زن شاد باشیم؟ باید بگوییم نیازی نیست کار سختی انجام دهید! فقط باید از تمامی لحظات خود لذت ببرید؛ به چیزهای کوچک توجه بیشتری کنید؛ دیگران را ببخشید؛ گزشته را فراموش کنید و تمرکز خود را بر روی زمان حال و انرژی های مثبت قرار دهید. در این بخش با توصیه‌های مهم زنان شاد در زندگی آشنا می‌شوید:

از لحظات زندگی لذت ببرید

به جای اینکه همیشه نگران باشید و دغدغه رسیدن به جایگاه های بالاتر را داشته باشید، سعی کنید از لحظات، احساسات و تمامی اتفاقات زندگی خود لذت ببرید. نگرانی ها هیچ کمکی به خوشبختی شما نمی کنند.

برای اینکه زنی شاد باشید به چیزهای کوچک توجه کنید

 1. از بو و طعم قهوه یا سایر چیزهایی که می خورید و می نوشید لذت ببرید.
 2. خاموش کردن تلفن همراه و تلویزیون برای مدت کوتاهی در روز واقعا کمک می کند.
 3. روی زمان حال و اکنون تمرکز کنید.
 4. شکرگزار باشید.
 5. به جای توجه به لحظات بد در گذشته، در خاطرات خوش خود غرق شوید.
 6. امروز از دستیابی به یک هدف کوچک احساس غرور کنید.
 7. به سفر و گردش بروید. این لحظات شاد و لذت بخش، نگرانی ها را بسیار کم رنگ می کند.

چگونه زنی شاد و پر انرژی باشیم؟

چگونه زنی شاد و پر انرژی باشیم؟ ورزش کنید!

آیا می دانستید که ورزش می تواند افسردگی را از بین ببرد و در برخی موارد بهتر از داروهای ضد افسردگی عمل می کند؟ تحقیقات نشان می‌دهد که اندورفین (که اغلب به هورمون شادی معروف است) پس از هر نوع ورزش در مغز ترشح می‌شود. بنابراین خلق و خوی شما بهبود یافته و احساس شادی فراهم می شود. پس حتما ورزشی را انتخاب کنید که واقعاً دوست دارید و آن را به طور منظم انجام دهید.

ارتباط خود را با دیگران بهتر کنید

آیا می دانستید که تعداد تماس های اجتماعی و دوستانی که دارید بر طول عمر، سلامت و شادی شما تأثیر می گذارد؟ حمایت دوستان در مواقع استرس و آسایش و لذتی که می توانند به ارمغان بیاورند، شاخص های آشکاری هستند. حدود 5000 بزرگسال به مدت 9 سال در شهرستان آلامدا (نزدیک سانفرانسیسکو) بررسی شدند. نتایج نشان داد که بین تعداد تماس های اجتماعی و سالمندی سالم همبستگی قطعی وجود دارد. آن هایی که در انزوا زندگی می کردند جوان تر مردند و زندگیشان نسبت به سایرین کمتر شاد بود.

زنان شاد به شوخ طبعی نیاز دارند!

خندیدن به جوک ها یا  تماشای ویدیوهای خنده دار در شبکه های اجتماعی همه راه هایی برای این هستند یک زن شاد باشید. شما می‌توانید از شوخی‌ها برای کاهش درد ناشی از اتفاقات بد، بیماری و استرس روانی استفاده کنید. این برای شادی شما خوب است زیرا شوخ طبعی به شما کمک می کند جنبه مثبت زندگی را ببینید و می تواند شما را انعطاف پذیرتر کند. جالب است بدانید شانس بهبود بیماری در افرادی که شادتر هستند و حس شوخ طبعی دارند، بسیار بیشتر است.

مطالعه را فراموش نکنید

خواندن کتاب و مطالعه مجله ها می تواند:

 • شما را آگاه تر کند.
 • برای لحظاتی شما را از دنیایی که در آن هستید دور کند.
 • به شما در خیال پردازی کمک کند.
 • شما را به مکان های عجیب و غریب ببرد و یک دریچه فرار فوق العاده برای ذهنتان باشد.

پس باید یک فهرست از کتاب‌هایی که به شما در رسیدن به این اهداف کمک می‌کند؛ داشته باشید. به نظر من کتاب پروژه شادی اثر گریچن رابین یک کتاب مناسب برای زنان شاد و خانه دار است.

چگونه یک زن خانه دار شاد باشیم

زنان شاد یک سرگرمی موردعلاقه دارند

یکی از بهترین راه‌ها برای اینکه چطور یک زن شاد باشید، داشتن یک علاقه یا سرگرمی است: ورزش، هنر، ادبیات، آشپزی یا هر چیز دیگری. پس بهتر است یک فعالیت دلخواه پیدا کنید و آن را در منزل یاد بگیرید. کلاس های آموزشی هم می توانند مفید باشند.

اعتماد به نفس خود را بالا ببرید

آیا می‌دانستید بخشی از مغز وجود دارد که به افکار منفی، تمام تردیدهای شما در مورد زیبایی، استعداد و هوشتان مربوط می شود؟ در حقیقت همه برچسب‌ها یا صفاتی که در دوران کودکی دارید یا شکست هایی که در زندگی با آن ها مواجه می شوید، فضای بسیار زیادی را در مغز شما اشغال می کند و در نهایت در ایجاد عزت نفس با مشکل مواجه می‌شوید. بهترین راه برای مبارزه با همه این ها این است که شروع به خواندن در مورد زنان قهرمانانی کنید که برخلاف همه اتفاقات، از خود مقاومت نشان دادند و به موفقیت رسیدند. با گذشت زمان می توانید طرز تفکر منفی خود را تغییر دهید؛ از سرزنش خود دست بردارید و شروع به تغییر کنید. پس برای اینکه زن شادی باشید، به خود بیشتر از همیشه علاقه به ورزید!

چگونه یک زن خانه دار شاد باشیم؟

زنان شاد و خانه دار چه کارهایی می کنند؟ راز موفقیت آن ها چیست؟ با رسانه نیروانا برای یافتن این ترفندها همراه شوید:

به زیبایی خود اهمیت بدهید و مراقب خودتان باشید

در خانه ماندن به این معنا نیست که شما باید از خودتان غافل شوید. از حفظ زیبایی و سلامت خود و به روز نگه داشتن کمد لباس خجالت نکشید. شما حق زیبایی و زندگی دارید. وقتی بیرون می‌روید بهترین لباس را بپوشید و آرایش کنید.

غر زدن را متوقف کنید و به خود افتخار کنید

در مورد ماندن در خانه و مراقبت از کودکان از ناراحت و سرخورده نباشید. امروزه بزرگ کردن کودکان کار آسانی نیست و کودکان در سنین پایین به حمایت نیاز دارند. این مسئولیت شماست که آن ها را در این دوران پرتلاطم شکل دهید و هدایت کنید.

محیط و دکوراسیونی زیبا ایجاد کنید

خانه شما جایی است که خانواده شما هر روز به آن بر می گردند. پس محیطی پر از عشق و شادی برای فرزندان و همسرتان ایجاد کنید. این به معنای تمیز کردن و نگهداری فیزیکی خانه نیست، بلکه به معنای ایجاد مکانی با خاطرات فوق العاده است. این موارد به طور جدی روی دیدگاه و ذهنیت کودک تأثیر می گذارد. سعی کنید بهترین محیط را برای خانواده خود ایجاد کنید. مثلا گل و گیاه بکارید، هر از گاهی چیدمان را تغییر دهید، عود و اسماج استفاده کنید.

زمانی را به دوستان خود اختصاص دهید

پرداختن به مسائل خانه داری یا فرزندان می تواند شما را تنها کند، زیرا همیشه مشغول چیزی هستید. از حلقه دوستان خود جدا نشوید زیرا آنها یک سیستم پشتیبانی بسیار خوب هستند. وقت آن است که شما نیز از زندگی خود لذت ببرید، بیرون بروید، قهوه بخورید و خرید کنید. این کار شما را شاداب و جوان می کند.

چگونه یک زن شاد باشم

برای خودتان وقت بگذارید

ممکن است کارهای زیادی مانند شستن و اتو کردن، تمیز کردن خانه و غیره داشته باشید اما گاهی اوقات این موارد می توانند منتظر بمانند! پس برای اینکه یک زن شاد باشید:

 1. زمانی را برای لذت بردن از وقت خود اختصاص دهید.
 2. برنامه تلویزیونی مورد علاقه را تماشا کنید.
 3. سرگرمی های خود را دنبال کنید.
 4. به موهای خود برسید. به سلامت پوست توجه کنید. انواع ماسک های بهداشتی و آرایشی را امتحان کنید.
 5. به هیچ عنوان در مورد این کارها احساس گناه نکنید! چرا که زن خانه دار و شاد باعث می شود تمامی خانواده نیز دارای آرامش بیشتری باشند و انرژی بهتری دریافت کنند.

قدر زندگی خود را بدانید

شاد بودن و خندیدن در هنگام مشکلات، رنج و فقر گاهی اوقات دشوار خواهد بود اما همیشه باید قدر چیزهایی را که به دست آورده‌اید بدانید. شما از خیلی‌ها بهتر هستید؛ پس غر زدن در مورد آن را متوقف کنید.

همه زنان خانه دار باید از زندگی خود لذت ببرند. شما مسئول هستید که نسل بعدی زندگی را با ارزش های خوب تربیت کنید. اهمیت کار شما کمتر از کسانی نیست که کار می کنند. در واقع شما بهترین کار را انجام می دهید! پس شاد و راضی باشید.

به اشتراک بگذارید
کریمی
کریمی
مقالات: 37