چشم سوم چگونه باز می شود؟ راه تضمینی برای باز شدن چشم سوم!

آیا می دانستید که یک مرکز انرژی در بدن شما وجود دارد که می تواند  تمرکز و توانایی های شهودی شما را افزایش دهد؟ حتما شنیده اید که بسیاری از افراد روحانی در مورد باز کردن چاکرای چشم سوم در بدن انسان و تجربیات خود صحبت می کنند. اما راز این کار چیست؟ چگونه می توانیم چشم سوم را باز کنیم؟ با رسانه نیروانا برای دریافت پاسخ‌های خود و آگاهی از رازهای مهم درباره این چاکراه همراه شوید.

چشم سوم چیست؟

اگر فردی روی کار خود بسیار متمرکز باشد، می تواند نوعی فعال سازی چشم سوم را تجربه کند. به عنوان مثال، یک تاجر که به شدت روی کار خود متمرکز است، به نوعی می داند که مشتری آنها به یک پیشنهاد یا موقعیت خاص چه واکنشی نشان می دهد. افزایش انتشار امواج آلفا به آنها کمک می کند تا آنچه را که ممکن است در آینده نزدیکشان اتفاق بیفتد، مرتبط با زمینه ای که به شدت روی آن متمرکز هستند، بشناسند.

بیایید دریابیم که این پدیده اسرارآمیز چیست و چشم سوم به چه معناست؟

چشم سوم، برای درک از دیدگاه معنوی، چاکرای آجنا یا چاکرای ششم بدن است. هفت مرکز انرژی در بدن ما وجود دارد که نقاط عصبی در آنجا به هم می رسند. چاکرای آجنا مرکز انرژی است که در وسط ابروهای ما (غده صنوبری) قرار دارد. این نقطه با توانایی درک چیزهای فراتر از حواس پنج گانه مرتبط است که شهود نیز نامیده می شود.

چاکرای ششم بدن یا همان آجنا به غدد هیپوفیز و هیپوتالاموس بدن متصل است. مغز ما هنگام تجربه چیزهای مختلف امواج مختلفی از خود ساطع می کند:

 1. امواج بتا: زمانی که شما غم، از دست دادن، استرس یا اضطراب را تجربه می کنید، ساطع می شود.
 2. امواج آلفا: زمانی ساطع می شوند که آرامش و شادی عمیق را تجربه می کنیم. امواج آلفا ارتعاشات آرام تری دارند و به عنوان سونار عمل می کنند. دلفین ها به داشتن سطح بالایی از عملکرد امواج آلفا در مغزشان معروف هستند و این به آنها کمک می کند تا در دریا حرکت کنند. سونار آنها مانند زیردریایی کار می کند. از نظر فیزیکی، حساسیت غدد هیپوفیز و هیپوتالاموس به امواج آلفا اجازه انتشار می دهد.
 3. امواج گاما: قوی ترین هستند و فقط در حالت مراقبه عمیق که به آن سامدی نیز می گویند، می توان آنها را تجربه کرد. مغز ما امواج آلفا را زمانی ساطع می کند که بدن با طبیعت هماهنگ باشد. وقتی فردی از طریق اعمال و افکار خود با طبیعت هماهنگ است، تمام وجودش احساس می کند که بخشی از کیهان است. به همین دلیل، طبیعت چیزهای خاصی را برای فردی که فعالیت امواج آلفا بالایی را تجربه می کند، نشان می دهد. معمولاً به این روند شهود می گویند.

«چشم سوم معادل شهود است. زمانی توسعه می‌یابد که بیشتر متمرکز و راضی باشید.»

گورودف سری سری راوی شانکار

تجربه انتشار موج گاما در بدن ما تنها زمانی اتفاق می افتد که انتشار موج آلفای منظم را تجربه کنیم. انتشار اشعه گاما چاکرای ششم بدن را فعال می کند. وقتی چشم سوم فعال می شود، احساس سبکی را در ذهن خود تجربه می کنیم.

چشم سوم چگونه باز میشود
چشم سوم چگونه باز میشود

راز مهم درباره چشم سوم

 • در کودکان، غدد هیپوفیز و هیپوتالاموس کاملا حساس هستند که این امکان را برای آنها فراهم می کند تا ادراکی و شهودی بیشتری داشته باشند. با افزایش سن، غدد سفت می شوند و مقداری حساب در اطراف آنها رسوب می کند، قدرت و فرکانس انتشار موج آلفا کاهش می یابد.

چگونه چشم سوم خود را باز کنیم؟ روش باز شدن چشم سوم

مدیتیشن یکی از بهترین راه ها برای باز شدن چشم سوم است. ممکن است بپرسید آیا خارج از مدیتیشن هم فعال شدن چشم سوم را تجربه می کنیم؟ بله! هر زمان که فردی بسیار متمرکز باشد و وظیفه خود را با نهایت فداکاری و تمرکز انجام دهد، چشم سوم او به ویژه برای آن جنبه از زندگی فعال می شود.

توجه داشته باشید که چشم سوم به صورت معکوس نیز کار می کند. اگر فردی در حال مدیتیشن یا تمرین های دیگری برای فعال کردن چشم سوم خود (چشم سوم غده صنوبری) باشد، مشاهده می شود که  تمرکز بیشتری در کارهای روزمره اش احساس خواهد کرد.

دیگر کارهایی که به باز شدن چشم سوم کمک می کند عبارتند از:

 1. مراقبه یا مدیتیشن
 2. تکنیک تنفسی تناوبی یا نادی‌شودان پرانایاما
 3. پادما سادانا (یک تمرین معنوی روزانه)
 4. داشتن رژیم غذایی صحیح و عدم مصرف چیزهایی که سبب بسته نگه داشتن چشم سوم می شوند. (در ادامه آن ها را معرفی خواهیم کرد.)
 5. استفاده از رنگ های آبی و بنفش در وسایل و پوشاک روزمره
 6. استفاده از عودهای گیاه صندل و کاج یا سوزاندن اسماج ها (در ادامه به معرفی بهترین گیاهان می پردازیم.)

این تمرین ها ذهن ما را آرام می کند و به آن کمک می کند تا با طبیعت هماهنگ شود. با آرام شدن ذهن، عملکرد مغز بهبود می یابد و امواج آلفا شروع به انتشار می کنند. به همین دلیل تمرکز و آگاهی بیشتری نسبت به کارهایی که انجام می دهیم را تجربه می کنیم. این آگاهی مداوم چشم سوم را فعال می کند.

«خوردن زیاد، خواب زیاد و فعالیت زیاد برای افزایش توانایی شهودی ما و باز شدن چشم سوم اثر معکوس دارد.»

گورودف سری سری راوی شانکار
روش باز کردن چشم سوم
روش باز کردن چشم سوم

علائم باز شدن چشم سوم چیست؟

 • افرادی که به طور منظم فعال شدن چشم سوم را تجربه می کنند، تغییری در نحوه جریان تنفس خود احساس می کنند. معمولاً مشاهده می شود که سرعت تنفس ما به صورت تصادفی است و از سوراخ چپ یا راست بینی جاری می شود. افرادی که فعال شدن چشم سوم را تجربه می کنند احساس می کنند که نفس آنها بسیار عمیق و متمرکز است. این به تدریج اتفاق می افتد و اگر احساس فعال شدن چشم سوم داشته باشید، احساس خواهید کرد که تنفس شما به صورت مرکزی جریان دارد.
 • افرادی که احساساتی را در وسط ابروهای خود تجربه می کنند می تواند یکی از علائم باز شدن چشم سوم و مرتبط با چاکرای آجنا باشد.
 • مدیتیشن بعد دیگری را به زندگی می گشاید. آرامش، استراحت و شادی عمیق درونی را کشف می کنید. قدرت مدیتیشن و تکنیک های تنفس در آن به شما برای باز کردن چشم سوم کمک بسیاری می کند.
 • تله پاتی و ادراک شهودی شما قوی تر می شود.
علائم باز شدن چشم سوم
علائم باز شدن چشم سوم

تجربه کسانی که چشم سوم دارند

انتشار امواج آلفا باعث می شود ذهن آرام تر و متمرکزتر شود. خواه دانشجو باشد، تاجر، هنرمند یا یک سالک معنوی، می تواند با فعالیت هایی که منجر به باز شدن چشم سوم می شود، تغییر مثبتی در زندگی خود تجربه کند. برخی از آن تجربیات عبارتند از:

 1. دامنه توجه به نسبت به قبل بسیار بهبود یافته است. توجه آنها به جزئیات و تمرکز نیز به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.
 2. آنها همچنین احساس می کنند که حواس آنها بسیار تیز می شود و به آگاهی بیشتری از آنچه در اطرافشان می افتد خواهند داشت. حس بینایی، شنوایی و چشایی تیزتر می شود.
 3. در ابتدا، فعال شدن چاکرای آجنا می تواند باعث تحریک پذیری و مشکلات خشونت شود. اما این تجربه شبیه به تمیز کردن فرش است که در آن کثیفی انباشته شده به یکباره خارج می شود. هنگامی که این موارد فروکش کردند، متوجه خواهید شد که احساس آرامش می کنید و خشم مانند قبل بر شما تأثیر نمی گذارد. تجارب مداوم فعال شدن چشم سوم منجر به احساس آرامش عمیق در ذهن می شود.
 4. یکی از مطمئن ترین نشانه های باز شدن چشم سوم احساس فداکاری است. معمولاً مردم می گویند فداکاری یک تجربه قلبی است و تمرکز توانایی مغز است. با این حال، فعال سازی چشم سوم منجر به تجربه فداکاری واقعی می شود. می تواند به سمت یک شکل هنری، یک موضوع یا یک عمل هدایت شود، اما معمولاً به سمت الوهیت است.

گیاهی که چشم سوم را باز میکند کدام است؟

گیاهانی که سبب باز شدن چشم سوم می شوند و رایحه و عطر آن ها تاثیر زیادی بر فعال سازی چاکرای ششم بدن دارد، شامل موارد زیر است:

 1. چوب صندل
 2. کندر
 3. اسطوخدوس
 4. کاج
 5. مریم گلی سفید

مواد غذایی برای باز کردن چشم سوم

یک رژیم غذایی صحیح می تواند به شما در باز کردن چشم سوم کمک کند:

 • روغن نارگیل + آب: مغز را احیا می کند و غده صنوبری را سم زدایی می کند. نارگیل سرشار از تری گلیسیرید با زنجیره متوسط است که در کبد به کتون تبدیل می شود، این ماده غذایی نورون ها را بازیابی می کند و عملکرد اعصاب مغز را بهبود می بخشد.
 • شاهی و علف چشمه (WATERCRESS): به دلیل سموم محیطی و عاطفی به اضافه آفت کش ها و غذاهای مملو از مواد شیمیایی، غدد صنوبری بسیاری از افراد در معرض خطر قرار گرفته اند، به این معنی که توسط کریستال های فسفات کلسیم سخت می شوند. متأسفانه، اکثر غدد تا سن 17 سالگی کلسیفیه می شوند. برای جلوگیری از این کار شاهی کمک بسیاری خواهد کرد. WATERCRESS سرشار از ید طبیعی است که در حذف فلزات سنگین از جریان خون بسیار مفید است. فلزات سنگین آن پوسته سخت را در اطراف غده صنوبری ما ایجاد می کنند، آنها همچنین باعث اختلالات مغزی می شوند.
 • موز: موز همچنین دارای مقدار زیادی ید است که فلزات سنگین مانند کریستال های فسفات کلسیم را که به غده صنوبری شما متصل می شوند را از بین می برد.
 • کاکائو خام: کاکائو خام به تحریک چشم سوم کمک می کند و سرشار از آنتی اکسیدان است که به مبارزه با رادیکال های آزاد آسیب رساندن به مغز کمک می کند. کاکائو همچنین سطح سروتونین شما را افزایش می دهد، یک ماده شیمیایی ضد افسردگی طبیعی که در مغز شما ترشح می شود و به شما احساس شادی می دهد. کاکائو خام همچنین هورمون ها را متعادل می کند و از نوسانات خلقی در دوران قاعدگی جلوگیری می کند.
 • اسپیرولینا (نوعی جلبک سبز) : چشم سوم با بینایی مرتبط است. غده صنوبری توسط نور فعال می شود و چرخه خواب و ریتم شبانه روزی ما را کنترل می کند. چشم‌های فیزیکی ما به ما اجازه می‌دهند که جهان ادراکی را ببینیم، چشم سوم «ماهیت واقعی واقعیت را آشکار می‌کند، الگوی پرانرژی در پس آن چیزی که ما درک می‌کنیم، و قادر است از محدودیت‌های مکان و زمان فراتر رود». اسپیرولینا، غنی از کلروفیل است، هر چیزی که غنی از کلروفیل باشد سبز است و اکسیژن را به بدن می رساند. اسپیرولینا، یک جلبک سبز آبی به همان اندازه سبز است که می تواند سبز شود، به دلیل ویژگی های سم زدایی قوی، به دفع کلسیم غده صنوبری کمک می کند.
 • هنگامی که شروع به مصرف بیشتر غذاهای قلیایی کنید، شهود، قدرت های “روانی”، رویاها، هارمونی، شادی، خلاقیت و انرژی کلی خود را افزایش خواهید داد.
 • سرکه سیب خام: 3 بار در روز، اضافه کردن آن به یک لیوان با آب، آب لیمو و عسل (اگر نمی خواهید مستقیم آن را کم کنید) به قلیایی شدن بدن کمک می کند. ACV سرشار از اسید مالیک است که اثرات سم زدایی قوی دارد و به کلسیفیکاسیون غده صنوبری و کل بدن کمک می کند.
 • آناناس: در بسیاری از فرهنگ ها، آناناس به دلیل شکلی که دارد نمایانگر چشم سوم یا غده صنوبری است. همچنین اعتقاد بر این است که توانایی اتصال به چشم سوم شما را دارد. این ممکن است به این دلیل باشد که آناناس به طور طبیعی دارای خواص تقویت کننده ملاتونین است و ملاتونین هورمونی است که توسط غده صنوبری تولید می شود. این چیزی است که چرخه خواب و بیداری شما را تنظیم می کند. هر چه غده ملاتونین بیشتری تولید کند، توانایی شما برای باز کردن و انبساط چشم سوم قوی تر می شود. آناناس دارای آنزیم های زنده ای است که به هضم پروتئین کمک می کند. مانند یک نرم کننده برای تجزیه و جذب پروتئین های حیوانی عمل می کند، بنابراین حرکت نرمی دارد. به علاوه، آناناس برای مواردی مانند پوست، پیشگیری از سرطان و انرژی بیشتر، سالم است.
 • رژیم گیاه خواری نیز می تواند به باز کردن چشم سوم کمک کند؛ چرا که یک رژیم سالم تر از غذاهای گوشتی است؛ هورمون افزودنی شیمیایی کمتری دارد و در سبک نگه داشتن بدن و در نتیجه ذهن و روح کمک می کند.

مهمترین عوامل که چشم سوم را بسته نگه می دارند!

 1. فلوراید آب عمومی و خمیر دندان
 2. هورمون‌ها و افزودنی‌های غذاهای فرآوری‌شده
 3. قندها و افزودنی‌های شیمیایی
 4. شیرین‌کننده‌های مصنوعی و نوشابه
 5. تلفن‌های همراه و تشعشع

سوالات متداول درباره باز شدن چشم سوم

کاربرد چشم سوم چیست؟

باز شدن چشم سوم آگاهی شما را از محیط اطراف بیشتر می کند، حواس 5 گانه را تقویت می دهد و می توانید واضح تر حقایق دنیا را مشاهده کنید و از جهل و دنیای ماتریسی خود بیرون درآیید.

بهترین گیاه برای باز کردن چشم سوم کدام است؟

چوب صندل و کاج

بهترین روش باز شدن چشم سوم چیست؟

مدیتیشن کنید و یک رژیم غذایی صحیح داشته باشید.

به اشتراک بگذارید