نقد فیلم Teen Wolf: The Movie 2023؛ نقد فیلم تین ولف جدید

فیلم جدید تین ولف بلخره اکران شد! با نیروانا برای نقد و بررسی این فیلم همراه شوید!

فیلم جدید teen wolf

فیلم جدید تین ولف بالاخره در تاریخ 23 ژانویه 2023 (6 بهمن 1401) از نتفلیکس اکران شد. این فیلم برای مخاطبین خود بسیار هیجان‌انگیز بود و خاطرات نوستالژی‌ای را برای آن‌ها زنده کرد. با این حال آن طور که باید تاثیرگذار واقع نشد و از نقدکننده‌ها امتیاز بالایی نگرفت.

شرح داستان فیلم گرگینه جوان

در داستان فیلم مشاهده می‌کنید که روح شیطانی با نام نوگیتسونه که در فصل‌های قبلی استایلز را تسخیر کرده بود، بار دیگر آزاد می‌شود و شهر را دچار آشوب و شرارت می‌کند. بنابراین بار دیگر دوستان اسکات دور یکدیگر جمع می‌شوند تا با دشمنی قدیمی مبارزه کنند؛ اما علت این تجدید دیدار فقط نوگیتسونه نیست! بلکه اسکات و پدر آلیسون می‌گویند آلیسون زنده شده است و لیدیا نیز پیش‌گویی‌های زیادی در این باره کرده است! پس دوباره اسکات به همراه دوستان خود به بیکن هیلز برمی‌گردند تا به جستجوی آلیسون و نوگیتسونه باشند.

بررسی فیلم جدید تین ولف
آلیسون

در زمان فیلم اسکات، مالیا، لیدیا و استایلز در دهه 30 زندگی خود به سر می‌برند.

لیدیا: در یک شرکت مشغول به کار است و از بیکن هیلز رفته است.

استایلز: در fbi کار می‌کند و از لیدیا جدا شده است.

اسکات: به همراه دکتر دیتون در کلینیک حیوانات در خارج از بیکن هیلز کار می‌کند.

درک هیل: به کلانتر بیکن هیلز (پدر استایلز) برای حل جنایت‌های شهر کمک می‌کند. یک پسر به نام ایلای دارد.

مالیا: با معاون جردن پریش در رابطه بوده و در بیکن هیلز مانده است.

لیام: در یک رستوران در ژاپن کار می‌کند.

نقد فیلم Teen Wolf 2023

خالق تین ولف، جف دیویس، با زنده کردن آلیسون مفاهیم عجیب و غریب فراطبیعی را معرفی می‌کند و با وارد کردن نوگیتسونه ما را به همان دورانی می‌برد که در فصل 3 سریال دوست داشتیم.

موسیقی تین ولف 2023

فیلم تین ولف 2023 یک آلبوم موسیقی هیجان انگیز با صداهای راک و حماسی ارئه می‌کند و سکانس‌های مبارزه واقعی‌تری را به نمایش می‌گذارد. با این حال جلوه‌های ویژه در فیلم تین ولف 2023 نسبت به سریال تین ولف که در سال 2011 اکران شد؛ تفاوت زیادی ندارد. تغییر چهره‌ها به گرگ و رنگ چشم‌ها و حتی مبارزه می‌توانست بسیار چشم‌گیر‌تر باشد.

بازیگران تین ولف

تغییرات افزایش سن در چهره بازیگران به طور قابل توجهی مشهود است. این تفاوت را می‌توانید زمانی متوجه شوید که چهره تایلر پوزی (اسکات) را در فصل یک سریال با الان مشاهده کنید. همچنین دیدن لیدیا، مالیا و آلیسون که با آرایش واقع گرایانه شبیه به بزرگسالان به نظر می رسند، جذابیت بیشتری به فیلم می‌بخشد. گویا که واقعا 15 سال پیر شده‌اند.

حضورهای هیجان انگیز بازیگران محبوب سریال از اسکات و درک گرفته تا آلیسون، طرفداران را به وجد می‌آورد. حتی دیدن چندین چهره آشنا مانند میسون، یک افسر و مربی لاکراس پر سر و صدای بیکن هیلز! شوخی‌های درونی او مانند آوردن اسم گرینبرگ همچنان پابرجاست و سبب می‌شود مخاطبان ارتباط بیشتری با فیلم برقرار کنند و به یاد سریال محبوب آن بیفتند.

نبودن استایلز در فیلم جدید تین ولف نیز بازخوردهای زیادی از سوی مخاطبان دریافت کرد و از غیبت آن ناراضی بودند. دیلن اوبرایان (بازیگر نقش استایلز) در پاسخ به پرسش‌های بسیار طرفداران تین ولف می‌گوید زمانی که من از این سریال خداحافظی کردم وقت مناسبی برای اتمام نقش من بود.

نقد فیلم جدید teen wolf
استایلز استیلنسکی با بازی دیلن اوبرایان

بررسی فیلم teen wolf 2023

با این حال در نقد و بررسی فیلم Teen Wolf: The Movie 2023 باید بگوییم جف دیویس حرفی برای گفتن ندارد. ساختن یک فیلم دو ساعته آن هم فقط برای رساندن آلیسون و اسکات به یکدیگر کافی نبود. غیبت استایلز و ندادن توضیح کافی برای عدم وجود آن در بیکن هیلز از دیگر حفره‌های خالی این فیلم است.

فیلم جدید تین ولف اصلا بر روی شخصیت‌ها کار نکرده است و بیننده‌هایی که قبلا سریال را ندیده‌اند اصلا نخواهند توانست با آن‌ها ارتباط بگیریند. این فیلم همچنین پرسش‌های زیادی را بدون پاسخ می‌گذارد که در انتهای مطلب آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

در همین حال از کیرا و آیزاک هرگز نام برده نمی‌شوند که بسیار بد به نظر می‌رسد. تظاهر به اینکه روابط اسکات و کیرا و آیزاک و آلیسون هرگز اتفاق نیفتاده است، تنبلی نویسنده را برجسته می کند تا به راحتی اسکات و الیسون را به هم برساند. بدترین بخش این است که این دو بازیگر هنوز هم شیمی شگفت انگیز دیوانه‌واری با هم دارند که شخصیت‌هایشان می‌توانستند بدون پاک کردن شخصیت‌های سابق خود که اتفاقاً برای نمایش تلویزیونی نیز حیاتی بودند، به هم برسند.

علاوه بر این، داستان اتحاد مجدد برای همه شخصیت‌ها به جز اسکات و آلیسون، فیلم را به اندازه کافی پر بار نمی کند. گویا فیلم هیچ حرفی برای زدن ندارد و ما نمی دانیم که فیلم را برای چه تماشا می‌کنیم؟ فقط رسیدن اسکات و آلیسون به یکدیگر؟ یا اجرای بازیگران دیگری که قرار است از اعضای اصلی باشند هدر می‌روند! چرا باید درک را با حواشی زیادی به ماجرا برگردانیم و در نهایت به او پایانی بدهیم که لیاقتش را نداشت؟

سپس آوردن هیکاری برای جایگزینی کیرا! این نقش اصلا به او فرصتی برای پیشرفت داده نمی شود، مگر اینکه فقط به عنوان دستیار لیام بازی کند. همچنین به نظر می رسد که فیلم خیلی طولانی است زیرا سرعت آن بسیار کند است و تمام خطوط داستانی را به راحتی حل نمی کند. نویسنده به راحتی می‌توانست از همین طرح برای ایجاد یک مینی سریال دوباره استفاده کند و امکان داستان‌گویی منسجم‌تری را فراهم کند.

در نهایت اکثر بیننده‌ها فیم جدید تین ولف 2023 را به‌عنوان یک فیلم مستقل و برای کسانی که هرگز سریال آن را تماشا نکرده‌اند، پیشنهاد نمی‌کنند و این ضعف دیگری از فیلم خواهد بود.

سوالات بدون پاسخ در بررسی فیلم تین ولف 2023

 1. مادر ایلای کیست؟ همسر درک هیل کیست؟
 2. آیا درک هیل به صورت یک آلفا مرد؟
 3. آیزاک و کیرا کجا هستند؟
 4. چه بر سر هیدن (دختری که با لیام در رابطه بود) آمد؟
 5. چرا استایلز از لیدیا جدا شده است؟ علت واقعی چیست؟
 6. آیا مادر اسکات و پدر آلیسون هنوز با یکدیگر هستند؟
 7. چرا مالیا از اسکات جدا شده است؟

پاسخ را با ما در میان بگذارید!

به اشتراک بگذارید
کریمی
کریمی
مقالات: 37

نظرات

 1. علت جدایی استایلز از مالیا انگار برای دیدن یک رویا بود. رویایی که لیدیا دید توش استایلز میمیره.
  اخر ملوم نشد مادر ایلای و همسر درک هیل کی بود. برا کسایی که سریالو ندیده بودن یا یادشون نبود اصلا مناسب نبود

 2. مرسی از نقد کامل و درست.
  من سریال تین ولف رو خیلی دوسداشتم و در اون زمانی که پخش شد طرفدارای زیادی هم پیدا کرد. اما فیلم نامه انقد ضعیف بود که هیچ حرفی برای زدن نداشت. میتونست یه سریال کوتاه ولی با معنی باشه و این همه سوال بی جواب برای مخاطب به جا نزاره

 3. من سریالو وقتی میدیدم واقعا انگار تو فیلم بودم غرق شده بودم خیلی بهم حس خوبی میداد و همیشه میگفتم کاش باز قسمت های جدیدی بسازن، ولی این پایان خیلی تلخ و اصلا خوب نبود، کاش یکم بیشتر روش کار میکردن تا بیننده لذت کافیو میبرد

نظرات بسته است