شرکت دل به دلیل کاهش شدید فروش 6650 کارمند خود را اخراج کرد!

در بخش خبرهای علمی نیروانا می‌خوانید: بر اساس گزارشی که منتشر شده از سوی شرکت دل، شرکت سازنده کامپیوتر Dell قرار است حدود 6650 شغل را که 5 درصد از نیروی کار جهانی خود را تشکیل می دهد، اخراج کند. اعلام شده در یک خبر روز دوشنبه، جف کلارک، مدیر عامل Dell، گفت که اقدامات قبلی کاهش هزینه‌های شرکت، مانند توقف استخدام و محدودیت‌های سفر، کافی نبوده است و این شرکت در حال تجربه شرایط بازار است که به فرسایش ادامه می‌دهد و آینده ای مبهم دارد.

این اخراج ها به دلیل کاهش تقاضا برای رایانه های شخصی و لپ تاپ ها اعلام شد. به دنبال افزایش فروش رایانه های شخصی در طول همه گیری جهانی کووید، اکثر تولیدکنندگان بزرگ رایانه اکنون شاهد کاهش شدید تقاضا هستند. تحلیلگر صنعت IDC گزارش داد کاهش 37 درصدی در محموله‌های رایانه‌های دل طی سه ماهه تعطیلات اخیر خود در مقایسه با دوره سه ماهه مشابه سال قبل. گزارش می دهد که 55 درصد از درآمد دل از فروش رایانه های شخصی تولید می شود.

پس از اخراج، دل 39000 کارمند کمتر در جهان نسبت به اوج خود در ژانویه 2020 خواهد داشت.

کلارک گفت که کاهش مشاغل برای “سلامت و موفقیت بلندمدت” دل ضروری است و سازماندهی مجدد بخش به عنوان فرصتی برای افزایش کارایی و تقویت نوآوری در نظر گرفته می شود. پس از اخراج، تعداد کارکنان جهانی دل به کمترین میزان خود در شش سال گذشته خواهد رسید. کلارک گفت: «ما قبلاً رکود اقتصادی را پشت سر گذاشته‌ایم و قوی‌تر ظاهر شده‌ایم. زمانی که بازار رونق گرفت ما آماده خواهیم بود.»

البته دل تنها برندی نیست که تحت تاثیر کاهش تقاضا برای سخت افزار قرار گرفته است. در ماه نوامبر، شرکت HP برنامه‌های خود را اعلام کرد کاهش حدود 6000 شغل، در حالی که لنوو در دسامبر 2022 تعداد نامعلومی از نیروی کار خود در ایالات متحده را اخراج کرد. گوگل، مایکروسافت، و آمازون همه در هفته‌های اخیر اخراج گسترده کارگران را اعلام کرده‌اند.

مطلب پیشنهادی:

واریز نشدن یارانه بهمن 1401؛ چرا یارانه بهمن واریز نشده؟

به اشتراک بگذارید
کریمی
کریمی
مقالات: 37