افزایش ناگهانی قیمت شارژ خودروهای برقی در آمریکا بیشتر از بنزین!

به یاد دارید که چگونه افزایش قیمت بنزین برای صاحبان خودروهای برقی نگران کننده نبود؟ امروزه در آمریکا کاربران شبکه شارژ سریع DC مجبور به پرداخت حق شارژ بسیار بیشتری شده‌اند! در ادامه‌ با نیروانا همراه شوید تا به سراغ دریافت خبر افزایش قیمت شارژ خودروهای برقی در آمریکا برویم.

از 6 مارس، Electrify America از مشتریان ایالات متحده نرخ استاندارد 0.48 دلار به ازای هر کیلووات ساعت دریافت خواهد کرد. این شرکت که یکی از زیرمجموعه های گروه خودروسازی فولکس واگن است، 0.43 دلار به ازای هر کیلووات ساعت شارژ می کرد، اما اکنون تصمیم به افزایش قیمت گرفته است. تارا گایگر از ارتباطات شرکت Electrify America بیانیه‌ای را در مورد تغییرات قیمت این چنین می‌خواند:

Electrify America از سپتامبر 2020 توانسته است قیمت گذاری ثابت و یکنواختی را حفظ کند. با این حال، افزایش هزینه های عملیاتی و انرژی، اکنون تعدیل قیمت گذاری ما را ضروری کرده است. تمرکز ما بر روی برآوردن نیازهای رانندگان وسایل نقلیه الکتریکی امروز و فردا با سرمایه‌گذاری در گسترش شبکه و ارتقای تجربه مشتری است.

قیمت شارژ خودرو برقی در آمریکا بیشتر از بنزین؟!

مشتریانی که برای اشتراک 4 دلاری Electrify America’s Pass Plus در ماه پرداخت می کنند نیز تحت تأثیر قرار خواهند گرفت. این شرکت تبلیغ کرده بود که Pass Plus با هزینه ماهانه به اضافه 0.31 دلار کاهش به ازای هر کیلووات ساعت، “حدود 25 درصد در شارژ” صرفه جویی می کند. اکنون این نرخ به 0.36 دلار در هر کیلووات ساعت افزایش یافته است. گایگر اضافه می‌کند که مشترکان Pass Plus «هنوز می‌توانند از صرفه‌جویی در حدود 25 درصد در شارژ بهره ببرند» و تأیید می‌کند که افزایش قیمت اعلام‌شده فقط برای Electrify America اعمال می‌شود و موقتی نیست.

Electrify America همچنین نرخ شارژ در دقیقه را در ایالت های قابل اجرا مانند ماساچوست و تگزاس افزایش می دهد، جایی که شرکت ها اجازه ندارند مستقیماً بر اساس کیلووات ساعت صورت حساب مشتریان را دریافت کنند. کاربران در این ایالت‌ها اکنون 0.19 دلار در دقیقه برای جلسات با حداکثر سرعت شارژ تا 90 کیلووات پرداخت خواهند کرد که از 0.16 دلار افزایش یافته است. برای خودروهای شارژ سریع‌تر، تا 350 کیلووات، این نرخ از 0.32 دلار در دقیقه به 0.36 دلار افزایش می‌یابد. مشترکان Pass Plus در این ایالت‌ها نرخ‌ها را از 0.12 دلار در دقیقه به 0.15 دلار برای جلسات با حداکثر توان 90 کیلووات و 0.24 دلار در دقیقه به 0.29 دلار برای خودروهای شارژ سریع‌تر افزایش خواهند داد.

در مقایسه، دارندگان تسلا که از شبکه سوپرشارژر استفاده می‌کنند، نرخ‌های متغیری را می‌پردازند که بسته به وضعیت و زمان استفاده از حدود 0.25 دلار در هر کیلووات ساعت تا 0.50 دلار متغیر است.

Electrify America، پس از تسلا، بزرگترین شبکه شارژ سریع ساحلی در ایالات متحده است. این شرکت علاوه بر داشتن بیش از 800 ایستگاه در آمریکای شمالی، کار با Ikea و مراکز مسافرتی آمریکا برای افزایش دسترسی به رانندگان EV را درنظر گرفته است. خبر جالبی که از Electrify America وجود دارد این است که مکان‌هایی شبیه سالن‌های اسکای کلاب در حال کار است و احتمال داده می‌شود پس از ساخت باعث شود قیمت شارژ از امروز نیز بیشتر افزایش یابد.

به اشتراک بگذارید
کریمی
کریمی
مقالات: 37