فهمیدن بلاک شدن در واتساپ؛ بلاک کردن در واتساپ اندروید و آیفون

گاهی اوقات از شماره‌های ناشناس تماس یا پیامک دریافت می‌کنید، توسط یک مخاطب مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرید یا بنا به هر دلیلی دیگر نمی‌خواهید از اون پیامی در واتساپ دریافت کنید؛ در این زمان مسدود کردن شماره‌ی آن‌ها یک راه آسان برای قطع تماس بدون مواجهه ناراحت‌کننده است. اما برخی از افراد ممکن است آشنایی کافی با فضای مجازی نداشته باشند و ندانند بلاک یعنی چه در واتساپ؟  در پاسخ به این افراد باید بگوییم بلاک کردن در واتساپ به معنای این است که شما شماره فرد موردنظر خود را مسدود کرده‌اید و دیگر علاقه‌ای به صحبت با او، دریافت پیام‌های اون و غیره ندارید. حال ممکن است بپرسید نحوه بلاک کردن در واتساپ چگونه است؟ علائم بلاک شدن در واتساپ چیست؟ برای دریافت پاسخ این پرسش‌ها و یک راهنمایی کامل با این موضوع نیروانا را در ادامه همراهی کنید.

چگونه در واتساپ بلاک کنیم که متوجه نشود؟

در وهله اول ممکن است بگویید آیا فرد موردنظر از این عملکرد باخبر خواهد شد؟ باید بگوییم که خیر! واتس‌اپ به فرد اطلاع نمی‌دهد که شما او را بلاک کرده‌اید؛ پس نگران نباشید که فورا متوجه این موضوع شود.

نحوه بلاك كردن در واتساپ چگونه است؟

در این بخش با طرز بلاك كردن در واتساپ برای گوشی‌های اندروید و آیفون آشنا می‌شوید:

بلاک کردن واتساپ اندروید

مرحله 1: برنامه واتساپ را در تلفن هوشمند خود یا واتساپ وب باز کنید.

مرحله 2: نام شخصی را که می‌خواهید بلاک کنید جستجو کنید. می‌توانید از نماد «جستجو» در بالای صفحه استفاده کنید یا در گفتگوهای خود پیمایش کنید تا پیوی آن‌ها را پیدا کنید. همچنین می‌توانید به لیست مخاطبین خود بروید و شماره فرد موردنظر را بیابید.

مرحله 3: روی سه نقطه در بالا سمت راست نزدیک نام مخاطب کلیک کنید. با این کار یک منوی کوچک باز می‌شود.

مرحله 4: More > Block را انتخاب کنید و تمام! این منو بسته به نسخه اندروید و برنامه شما ممکن است کمی متفاوت به نظر برسد، اما مراحل مشابه هستند.

نحوه بلاك كردن تو واتس اپ
نحوه بلاك كردن تو واتس اپ

بلاك كردن واتس اپ در ايفون

نحوه بلاك كردن در واتس آپ ايفون یا  iOS به همین سادگی است:

مرحله 1: واتس اپ را باز کنید و نام شخصی را که می‌خواهید بلاک کنید جستجو کنید.

مرحله 2: پروفایل آن‌ها را با کلیک بر روی نام کاربری موردنظر باز کنید.

مرحله 3: به پایین اسکرول کنید تا گزینه Block را پیدا کنید. با انتخاب این مورد، مخاطب مسدود می‌شود تا زمانی که تصمیم به رفع انسداد مجدد آن‌ها بگیرید.

بلاك كردن شماره در واتساپ به صورت چندتایی

اگر می خواهید چندین نفر را همزمان مسدود کنید، ممکن است باز کردن هر مخاطب و مسدود کردن جداگانه آن‌ها کمی دشوار و زمانبر باشد. بنابراین بهتر است از راه میانبر استفاده کنید که نیروانا آن را به شما آموزش می‌دهد:

مرحله 1: واتس اپ را باز کنید و روی سه نقطه در گوشه سمت راست صفحه اصلی خود کلیک کنید.

مرحله 2: به Settings > Account > Privacy بروید.

مرحله 3: صفحه را به پایین بکشید تا گزینه Blocked contacts را پیدا کنید.

مرحله 4: روی علامت Plus در بالا سمت راست کلیک کنید و نام تمام مخاطبینی را که می خواهید بلاک کنید را انتخاب کنید. سپس مخاطبین را به لیست بلاک در واتس اپ اضافه کنید.

این فرایند برای دستگاه های آیفون هم یکسان است: به Settings > Account > Privacy بروید، سپس بر روی گزینه Blocked کلیک کنید. روی افزودن جدید کلیک کنید و مخاطبینی را که می خواهید مسدود کنید انتخاب کنید.

مسدود كردن مخاطب در واتساپ
مسدود كردن مخاطبین در واتساپ

اگر مخاطبی را در واتساپ مسدود کنیم چه می شود؟

وقتی شخصی را در واتس اپ بلاک می‌کنید، دیگر پیام و تماس از او دریافت نمی کنید. حتی اگر به ارسال پیام ادامه دهند، هرگز در تلفن شما ظاهر نخواهد شد. به همین ترتیب، اطلاعات شما که شامل عکس پروفایل، آخرین بازدید و اطلاعات بیو هستند؛ دیگر برای شخصی که بلاک کرده‌اید قابل مشاهده نخواهد بود. بنابراین در پاسخ به پرسش « وقتی مخاطبی را مسدود کنیم چه میشود؟» باید بگوییم شما دیگر نه از اون پیامی دریافت می‌کنید و نه تماسی برقرار می‌شود. تصاویر پروفایل و سایر اطلاعات هم برای او مخفی خواهد شد؛ به صورتی که انگار هیچ تصویری بر پروفایل خود نگذاشته‌اید، هیچ بیویی ندارید و حتی زمان آخرین آنلاین‌شدنتان هم معلوم نیست!

همچنین باید بدانید بلاک کردن شماره در واتس اپ ممکن است ارتباط مستقیم آن کاربر را فقط در این شبکه اجتماعی متوقف کند، اما او را از مخاطبین شما حذف نمی‌کند. برای انجام این کار، باید شماره فرد موردنظر را از مخاطبین خود به صورت دستی از تلفن همراه حذف کنید. همچنین می‌توانید کسی را که بلاک کرده‌اید در هر زمانی از حالت انسداد خارج کنید و آن را به اصطلاح «آنبلاک» کنید. برای این کار همان نحوه بلاک کردن در واتساپ را پیش بگیرید؛ با این تفاوت که به جای گزینه «block» این دفعه گزینه «unblock» برایتان نمایش داده خواهد شد.

ترفند فهمیدن بلاک شدن در واتساپ

پس از اینکه با نحوه بلاک کردن در واتساپ آشنا شدید، نوبت به این می‌رسد که بلاک شدن در واتساپ چگونه است؟ یعنی هنگامی که شخصی شما را مسدود کرده است، چگونه باید متوجه شوید؟ در حقیقت با اینکه واتس اپ تمام تلاش خود را می‌کند تا بلاک شدن در واتساپ را برای فرد مبهم کند تا از حریم خصوصی کاربران خود محافظت کند؛ روش‌هایی برای فهمیدن این موضوع وجود دارد. در اینجا پنج روش را معرفی می‌کنیم که به شما کمک می‌کند بفهمید آیا توسط شخصی در واتس اپ بلاک شده‌اید یا خیر:

  1. بررسی آخرین بازدید: اگر نمی‌توانید وضعیت آنلاین یا آخرین بازدید مخاطب را مشاهده کنید، بلاک شده‌اید. با این حال، با توجه به برنامه ریزی واتس اپ، ممکن است به زودی نتوانید با این روش متوجه شوید؛ چرا که یک تنظیم حریم خصوصی جدید به زودی در واتساپ منتشر خواهد شد که به افراد امکان می‌دهد وضعیت آنلاین خود را پنهان کنند.
  2. بررسی بیو و عکس پروفایل: اگر قادر به دیدن عکس پروفایل و بیو مخاطب خود نیستید، کاربر شما را بلاک کرده است. اما به خاطر داشته باشید که این برنامه همچنین گزینه‌ای برای مخفی کردن عکس پروفایل از مخاطبین انتخاب شده را ارائه می‌دهد. با این حال نگران نباشید، راه‌های دیگری نیز برای فهمیدن بلاک شدن در واتساپ وجود دارد.
  3. ارسال پیام: سعی کنید برای مخاطب پیام ارسال کنید اگر تیک دوبار خواندن را دریافت نکردید، پیام شما ارسال داده نشده است. پس چند ساعتی را صبر کنید و مجددا بررسی کنید. اگر حتی پس از چند ساعت پیام ارسال نشده باشد و فقط یک تیک را مشاهده کنید، مخاطب شما را بلاک کرده است.
تشخیص بلاک شدن در واتس اپ
تشخیص بلاک شدن در واتس اپ
  1. تماس با مخاطب: یک روش دیگر برای اینکه بفهمید بلاک شدن در واتساپ چگونه است، باید سعی کنید با مخاطب تماس بگیرید. اگر وضعیت تماس به  «ringing» یا همان زنگ خوردن، تغییر نکند، مسدود شده‌اید.
  2. ایجاد گروه در واتساپ: سعی کنید با مخاطب یک گروه ایجاد کنید. اگر مخاطب شما را مسدود کرده باشد، نمی‌توانید آن شخص را به گروه اضافه کنید.

امیدواریم ترفندهای نیروانا برای بلاک کردن در واتساپ و نحوه فهمیدن بلاک شدن در این شبکه اجتماعی به شما کمک کرده باشد.

به اشتراک بگذارید
کریمی
کریمی
مقالات: 37